Praktyki bon jako psychoterapia

Event details

  • sobota | 24 lutego 2024 to niedziela | 25 lutego 2024
  • Cały dzień
  • Shanti Yoga Studio, ul. 42 Pułku Piechoty nr 41, Białystok

Praktyki Jungdrung Bon jako starożytna psychoterapia

BIAŁYSTOK, 24-25 LUTY 2024

Ryszard Adamiak

Starożytne kultury nie posiadały współczesnych form opieki nad zdrowiem psychicznym człowieka. Nie było tam dzisiejszych certyfikowanych psychoterapeutów, doradców, konsultantów, lekarzy-psychiatrów, oddziałów pobytu dziennego ani grup terapeutycznych. 

A jednakże pierwotne społeczności wytworzyły system regularnej, głębokiej troski o dobrostan swoich członków. W przypadku starożytnej kultury tybetańskiej rolę duchowej instytucji, która troszczyła się o psychikę człowieka, jej uzdrawianie i prawidłowy rozwój pełnił JUNGDRUNG  BON – ODWIECZNY BON: buddyjskie nauki, usystematyzowane w postaci 9 ścieżek. Obejmują one całość życia człowieka, łącznie z jego indywidualnym, społecznym, kulturowym i kosmicznym osadzeniem. W ich świetle można zrozumieć zarówno różnorodne dysfunkcje ludzkiej psychiki, jak też zastosować szereg zróżnicowanych środków, wiodących do jej uzdrowienia.

Tenzin Wangyal Rinpocze określił pewnego razu praktyki Bon mianem „starożytnej psychoterapii”. 

Kiedy nauczał przez kilka lat w naszym kraju (2013-2017) praktyk TRZECH  SCHRONIEŃ, wywodzących się z Dzogczen, akcentował iż:

„LUSTRO CZYSTEJ ŚWIADOMOŚCI TO NAJLEPSZY NAUCZYCIEL, NAJLEPSZY  PRZEWODNIK I NAJLEPSZY PSYCHOTERAPEUTA.”

Czysta, niezakłócona samoświadomość, nasza pierwotnie czysta i pełna mądrości Natura Umysłu, stanowi ostateczną i podstawową rękojmię naszej głębokiej zmiany i uzdrowienia. Kiedy nawiążemy z nią trwały kontakt, nie potrzebujemy już dłużej doradców, terapeutów a nawet duchowego Mistrza. Stajemy się samodzielni w naszym procesie uzdrawiania i duchowego rozwoju.

Tą ścieżką poprowadzi nas podczas kursu Instruktor Ligmincha Polska Ryszard Adamiak, znany z tego że od wielu lat w skuteczny sposób pomaga licznym grupom osób w Polsce i w wielu krajach świata odkryć WEWNĘTRZNEGO  TERAPEUTĘ.

Zapraszamy na ten warsztat wszystkie zainteresowane osoby, a szczególnie te, które pracują w zawodach niosących pomoc, jak lekarze, psychoterapeuci, psycholodzy, pedagodzy i nauczyciele.

Kurs odbędzie się w dwóch formach: 

– stacjonarnej

– on-line

  • miejsce: Shanti Yoga Studio, ul. 42 Pułku Piechoty nr 41, Białystok
  • proponowana darowizna wynosi 270 zł

Plan zajęć:

Sobota 24 lutego:

I sesja 10.00 – 11.30

II sesja 11.45 – 13.15

III sesja 14.00 – 15.30

Niedziela 25 lutego:

I sesja 09.00 – 10.30

II sesja 10.45 – 12.15

III sesja 13.00 – 14.30

Kontakt i zapisy:

Justyna

601 988 108

jujana@wp.pl

 

KONCERT

WYDARZENIE TOWRZYSZĄCE – to występ zespołu muzycznego  „CONNECTION” z Poznania, kierowanego przez Ryszarda Adamiaka. W grupie występują wyłącznie osoby podążające ścieżką medytacji, co ma wpływ na charakter muzyki. Muzyka ta budzi nasze wnętrze i uzdrawia.

Oto, co członkowie zespołu mówią o sobie:

„Connection, czyli połączenie. Connection to grupa muzyków-przyjaciół. Fundamentem ich znajomości a następnie spontanicznego zawiązania się trzonu zespołu i wspólnej muzycznej kreacji były spotkania medytacyjne w tybetańskiej tradycji Bon. Z czasem do grupy dołączali kolejni muzycy wywodzący się z różnych środowisk i reprezentujący różne muzyczne style. W efekcie tych nieoczywistych spotkań ludzkich, muzycznych, estetycznych… Connection to obecnie wielowymiarowa kolorowa fuzja licznych gatunków, jak np. rock, blues, reggae, etno…, swobodnie przenikających się i płynnie łączących w nową, otwartą, pełną przestrzeni jakość.”

  • Miejsce koncertu: Shanti Yoga Studio
  • Czas: sobota, 24 listopada godz. 19.00
  • Wstęp 20 zł

 

Kontakt w przypadku problemów z formularzem rejestracyjnym: info@ligmincha.pl

Translate »