7 zwierciadeł Dzogczen

Event details

  • sobota | 11 marca 2023
  • Cały dzień
  • Kraków

DWUDNIOWE ODOSOBNIENIE W KRAKOWIE
Siedem Zwierciadeł Dzogczen

11 – 12 marca 2023

Jarek Kotas

 

Drodzy 

Wszystkich zainteresowanych praktyką dzogczen zapraszamy na dwudniowe spotkanie z bardzo esencjonalnym tekstem z tradycji bon, którego autorem jest Drenpa Namkha. Jest on podzielony na siedem rozdziałów: pogląd, medytacja, rezultat, zachowanie, czyste krainy i ziemie samsary, sześć aspektów ostatecznego spełnienia, oraz korzyści, jakie przynosi spotkanie z naukami tego rodzaju.

Mamy tylko dwa dni, więc pierwszego zajmiemy się poglądem dzogczen, a drugiego medytacją. Resztę tematów z tekstu omówimy pobieżnie. Będzie dużo praktyki, gdyż najlepsze są te warsztaty, które pozostawiają u uczestnika żywą pamięć o doświadczeniu. Wyzwolimy jedną z zagubionych, często zapomnianą i zawsze cierpiącą bolesną tożsamość stworzoną przez ego. Ona bowiem zabiera nam dostęp do nieskończonego bezmiaru wewnętrznej przestrzeni umysłu. Dowiemy się tego, jakie są charakterystyczne różnice pomiędzy medytacją dzogczen a każdą inną. Jak zwykle więc będzie dużo o naturze umysłu, a właściwie to niemalże wyłącznie o niej.

Osią naszego spotkania będzie jedna praktyka główna, połączoną z praktyką oddechową pochodzącą bezpośrednio z tekstu rozdziału pierwszego Siedmiu Zwierciadeł. Zawsze na koniec będziemy spoczywać w pustym poglądzie praktykując treczie. Omówione zostną też zagadnienia błędów, jakie pojawiają się w naszej osobistej medytacji, a także na czym ma polegać krok po kroku ścieżka dzogczen. Przekażę także mantrę Drenpy Namkhi, wielkiego siddhy z VII wieku naszej ery. 

Zapraszamy!

Jarek Kotas
Instruktor sangi Ligmincza

Ligmincha Kraków

11 – 12 marca 2023
ul. Stradomska 17/4 Kraków/Online

Szczegółowy plan dnia zamieszczony zostanie w sekcji Dyskusja wydarzenia na FB.

Sugerowana darowizna: 200 PLN

Osoby zainteresowane udziałem w trybie online prosimy o przekazanie darowizny na konto Związku Wyznaniowego Ligmincha Polska z tytułem wpłaty: 

Darowizna – Jarek Kotas – Kraków – Marzec 2023

Ligmincha Polska, Al. Huberta 4, 08-470 Wilga
BANK PEKAO SA O/Warszawa
77 1240 5963 1111 0000 4796 7584

Translate »