Zhi-ne: koncentracja umysłu na obiekcie – Warszawa & online – 05.11 – 06.11.2022

Event details

  • sobota | 5 listopada 2022 to niedziela | 6 listopada 2022
  • Cały dzień
  • studio jogi ZdrowiejTu ul. Szaflarska 9a Warszawa

Zhi-ne: koncentracja umysłu na obiekcie

Warszawa – on-line – 05.11 – 06.11.2022

 

Zapraszamy na dwudniowy warsztat medytacji, który poprowadzi Jarek Kotas, doświadczony instruktor polskiej sanghi bön Tenzina Wangyala Rinpocze. Tematem wiodącym warsztatu będzie praktyka sprowadzenia uwagi umysłu do wyłącznie jednego obiektu. Zazwyczaj żyjemy w wielkim wewnętrznym rozproszeniu, pogrążeni w licznych myślach oraz stanach mentalnych. Albo ledwie to zauważamy albo w ogóle. Nie stosujemy więc żadnego antidotum, które miałoby zatrzymać ten proces, wysysający z nas dzień po dniu życiodajne siły. Za dużo się martwimy, za dużo o tym opowiadamy, a kiedy się cieszymy, często rozpraszamy się jeszcze bardziej. 

Dlatego w ciągu dwóch dni warsztatu będziemy się uczyć, jak zatrzymać nasz rozpędzony umysł, wykorzystując do tego obiekt pod postacią białego tybetańskiego A. Stanie się ono jedynym miejcem naszej koncentracji, co pozwoli przede wszystkim spacyfikować dręczące nas myśli i koncepcje.

Warsztat będzie osadzony w tradycji bön, ale może się przysłużyć nie tylko osobom praktykującym ścieżkę duchową, dlatego każdy, kto jest zainteresowany radzeniem sobie z nadmiarem myśli może wziąć w nim udział. Dla osób praktykujących ścieżkę duchową będzie on szansą bezpośredniego wejrzenia we własny umysł oraz da im możliwość nabycia cennej umiejętności koncentracji, którą będą mogli następnie rozpuścić w praktyce pozbawionej jakiegokolwiek obiektu, jaką jest praktyka dzogczen. 

Będzie trochę teorii oraz dużo sesji praktyki, którą można potem samodzielnie rozwijać. Jest ona prosta, lecz wymaga wytrwałości oraz pokonania różnych przeszkód kreowanych przez ciało, mowę i umysł, ale korzyści z jej urzeczywistnienia są nieocenione dla dalszego rozwoju na ścieżce.

Dr Jarosław Kotas, absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wykładowca akademicki na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Praktykuje bön od dwudziestu kilku lat pod przewodnictwem Tenzina Wangyala Rinpocze oraz innych nauczycieli wywodzących się z tej tradycji. Od roku 2012 instruktor oraz tłumacz sanghi Ligmincza Polska. 

Plan

Piątek 04.11 o godz.19 będzie bezpłatny wykład wprowadzający pt.: „Dzogczen – praktyki wstępne i zasadnicze.”
Przewidywany czas wykładu to ok. 2 godziny.
Sobota 5.11 i niedziela 6.11
10:00 – 13.00 wyjaśnienia i praktyka
13:00 – 15:00 przerwa obiadowa
15:00 – 19.00 wyjaśnienia i praktyka
Wykład oraz kurs odbędzie się w Warszawie w studiu jogi ZdrowiejTu ul. Szaflarska 9a (przy stacji Metro Stare Bielany).
Kurs będzie w formie hybrydowej.

Sugerowana darowizna: ➡️ 150 zł za całość [PRZELEW ONLINE] lub 100 zł jeden dzień.

REJESTRACJA

Translate »