„Wizja jest umysłem. Nauki Tsepung Dawy Gyaltsena” Łódź

Event details

  • piątek | 10 listopada 2023 to niedziela | 12 listopada 2023
  • 19:00

„Wizja jest umysłem. Nauki Tsepung Dawy Gyaltsena”

Jarek Kotas

10 – 12 listopada

 

Zapraszam na warsztat poświecony medytacji i naukom oraz na wykład otwarty, poprzedzający odosobnienie.

Wykład: Linia przekazu ustnego nauk dzogczen z tradycji bon – Zhang Zgung Nyen Gyud.

Celem wykładu będzie po pierwsze umieszczenie tych nauk w kontekście historycznym. Po drugie, wyjaśnienie ich wyjątkowości, jako że są przekazywane w nieprzerwanej linii przekazu ustnego od czasów starożytnych, aż po współczesne. Następnie wyjaśnimy różnicę pomiędzy przekazem słów (ka gyud) a doświadczenia (nyam gyud). O ile pozwoli na to czas – prześledzimy wspólnie rozwój tej linii, jej rozgałęzienia oraz odniesiemy się do kilku postaci kluczowych mistrzów Zhang Zhung.

Odosobnienie: Wizja jest umysłem. Nauki Tsepung Dawy Gyaltsena

Główną prowadzoną praktyką będzie podążanie za słynnymi pięcioma wersami skomponowanymi przez Tsepung Dawę Gyaltsena, nauczyciela zarówno Tapihritsy, jak też Nangzhera Lopo: wizja jest umysłem; umysł jest pusty; pustka to przejrzyste światło; przejrzyste światło jest jednością; jedność jest wspaniałą błogością. 

To nie tylko słowa. Sami musimy aktywnie przejść tę pięciostopniową ścieżkę wiodącą do całkowitego otwarcia umysłu i pozostawienia rzeczy w ich naturalnym stanie. Co więcej, dokonać tego musimy w stanie łączności ze sobą i medytacyjnym przeżyciem. Poszukiwanym przez nas owocem jest choćby niewielkie rozluźnienie relacji z konkretną wizją karmiczną, a zwłaszcza z konkretną, kryjącą się za nią osobowością, czy też tożsamością. Bez ustanku za czymś gonimy, czymś się martwimy, za dużo rozmyślamy na temat przeszłości i przyszłości. W konsekwencji nie odnajdujemmy się w miejscu najważniejszym, czyli w nieustannie obecnej z nami bieżącej chwili przepływu naturalnej energii natury umysłu. Nie dajemy więc sobie szans, aby spokój i rozległość natury zajaśniały przejrzystym światłem w naszym każdym życiowym doświadczeniu. Dopóki jest twórca problemu, dopóty energia nie może swobodnie płynąć. 

Proponowany warsztat to okazja, aby to szczerze puścić i pozwolić sobie na głębszy oddech oraz szerszą perspektywę.

Dodatkowo udzielę nauk Tsepung Dawy na temat zachowania oraz nauk Nangzhera Lopo na temat trzech ciał. Jedne i drugie ukazują nasz osobisty rozwój na scieżce dzogczen.

Do zobaczenia wkrótce w Łodzi i w internecie!

Instruktor Ligmincha Polska

Jarek Kotas 

 

Ligmincha Łódź zaprasza na wykład i warsztaty prowadzone w Łodzi dniach 10-12 listopada 2023 roku przez Jarka Kotasa. 

Otwarty wykład  pt. „Linia przekazu ustnego nauk dzogczen z tradycji bon – Zhang Zgung Nyen Gyud” odbędzie się w piątek 10 listopada o godzinie 19.00 w galerii sztuki przy ul. Ogrodowej 8.

Odosobnienie „Wizja jest umysłem. Nauki Tsepung Dawy Gyaltsena” odbędzie się w dniach 11-12 listopada w godzinach 10.00-18.00 (sobota) i 10-17.00 (niedziela) w Red Tower przy ul. Piotrkowskiej 148/150.

Sugerowana darowizna za dwa dni zajęć wynosi 200 PLN (100 PLN/dzień) dla osób praktykujących w ramach Ligmincha Polska oraz osób uczestniczących w kursie on-line.

Dla pozostałych uczestników sugerowana darowizna wynosi 250 PLN (125 PLN/dzień).

Organizatorzy nie zapewniają wyżywienia ani noclegu.

Szczegółowe informacje oraz zgłoszenia telefoniczne pod numerem Agnieszki – umze Ligmincha Łódź – 502517111.

Bieżące informacje na FB Ligmincha Łódź:

https://www.facebook.com/groups/736072933084849

Translate »