Wykład Umieranie

Event details

  • poniedziałek | 13 lutego 2023
  • 20:00

Umieranie w buddyzmie tybetańskim

Wykład internetowy, 13 lutego 2023, godz. 20
Wykład wygłosi: Jacek Trzebuniak

Zapraszamy na kolejny wykład z cyklu poznawanie buddyzmu tybetańskiego. Tym razem na wykładzie poznamy buddyjskie koncepcje na temat umierania i stanu po śmierci. W buddyzmie tybetańskim znajduje się wiele wyjaśnień na temat procesu umierania (opis rozpuszczania się żywiołów), procesu jak świadomość opuszcza ciało oraz opisu stanu pośredniego (bardo) pomiędzy tym, a kolejnym życiem. Na wykładzie dowiemy się także o niezwykłych przypadkach zaawansowanych w medytacji buddystów, którzy umierali w pozycji medytacyjnej (thukdam). A nawet historie osób, których ciała zmniejszyły się lub zniknęły w czasie śmierci (realizacje tęczowego ciała).

Na wykładzie dowiemy się również na temat planów Jacka i Fundacji im. Drenpa Namkhi dotyczących kolejnych tłumaczeń z języka tybetańskiego, kolejnych wykładów i nowego projektu studiowania tekstów Bon.

Wykład w języku polskim. Każdy może uczestniczyć.

Wykład wygłosi: Jacek Trzebuniak (instruktor Ligmincha Polska). Wykład organizowany jest we współpracy z Fundacją im. Drenpa Namkhi ( https://drenpa-namkha.org )

Zapisy: jacektrzebuniak86@gmail.com

Sugerowana darowizna: 30 zł

Wpłata online

Wpłata na konto (w tytule wpisując „Darowizna wykład umieranie”):
Ligmincha Polska, Al. Huberta 4, 08-470 Wilga
77 1240 5963 1111 0000 4796 7584

Można również wpłacać poprzez Paypal https://www.paypal.com/paypalme/LigminchaPolska

Translate »