PIĘĆ ĆWICZEŃ TSA LUNG – Starożytne ćwiczenia jogi tybetańskie – Bobrowa koło Białegostoku

Event details

  • piątek | 13 maja 2022 to niedziela | 15 maja 2022
  • Cały dzień

PIĘĆ ĆWICZEŃ TSA LUNG

Starożytne ćwiczenia jogi tybetańskiej 

13-15 maja

Bobrowa koło Białegostoku

 

Kurs poprowadzi instruktor Ligmincha Polska: Darek Orwat.

 

Tsa – subtelne kanały energii, w całym naszym ciele rozciąga się sieć subtelnych kanałów energii. (Czakry to energetyczne centra, miejsca przecięcia się wielu kanałów energii).

Lung – życiowa energia, wewnętrzny wiatr poruszający się ścieżką kanałów (w j. sanskryckim – prana, w j. chińskim – qi).

Ćwiczenia Tsa Lung, opierają się na otwarciu tak fizycznego ciała, jak i jego subtelnego wymiaru – ciała energii. Ta starożytna tybetańska praktyka jest jedną z najbardziej skutecznych technik, pozwalających oczyścić system subtelnych energetycznych kanałów i czakr. 

W pięciu ćwiczeniach Tsa Lung praktykujemy z pięcioma rodzajami żywiołów i ich energią – z pięcioma głównymi lung. Pięć lung jest podstawą wszystkich zjawisk i wszystkich doświadczeń – w sferze fizycznej, zmysłowej i umysłowej. Nie ma nic, w żadnym wymiarze egzystencji, co nie składałoby się całkowicie z wzajemnego oddziaływania tych pięć aspektów energii.

Tak jak rozproszony przepływ energii, jest przyczyną wszystkich naszych problemów, fizycznych, emocjonalnych i umysłowych, tak jej zrównoważony przepływ stanowi podstawę wszystkich pozytywnych doświadczeń. Wszelkie niedoskonałości ciała i umysłu, braki, zaburzenia, choroby, jak i wszelkie doskonałości ciała i umysłu, to czy znajdujemy się w stanie braku równowagi, dysharmonii, czy równowagi, harmonii, zależy od tego na ile nasze kanały energii są zablokowane, bądź otwarte i czyste. Kiedy kanały energii zostają oczyszczone, życiowa energia porusza się w nich bez przeszkód. Kiedy ze stanu rozproszenia, dzięki ćwiczeniom Tsa Lung zostaje przywrócony naturalny stan skupienia życiowej energii, przenika ona nasze ciało, odżywia nas, oczyszcza i uzdrawia, przenika naszą istotę, pozwala doświadczać siebie w bardziej harmonijny i błogi sposób.

W czasie kursu zostaną przekazane ćwiczenia Tsa Lung. Duży nacisk zostanie położony na poprawne wykonywanie ćwiczeń – ruchy tsa lung nie są ruchami przypadkowymi, ruch wpływa na kanały i czakry, z kolei kanały i czakry wpływają na wiatr, a wiatr wpływa na umysł. Każdy z ruchów ma za zadanie budzić lung w określonym miejscu ciała, jednak dopiero kiedy ruchy wykonywane są prawidłowo, wywierają konkretny skutek. Podczas kursu zostaną również przekazane praktyki oddechowe wspierające doświadczenie tsa – kanałów i  i lung – energii, tak by praktyka pięciu ćwiczeń tsa lung dzięki integracji fizycznego ruchu z oddechem i przepływem energii, zyskała autentyczną moc usuwania blokad, negatywnych energetycznych i mentalnych wzorców, moc przebudzania naszego potencjału.

„Znam wielu adeptów jogi, którzy skupiają się na dobroczynnych efektach fizycznych, na tym, że dzięki jodze dobrze wyglądają i mają lepsze samopoczucie, nie mając pojęcia, że jogiczne pozycje i techniki oddechowe mogą służyć osiągnięciu urzeczywistnienia otwartego stanu świadomości. Z drugiej strony, istnieją jogini zaawansowani w wyższych medytacjach umysłu i prany, którzy zaniedbują fizyczny wymiar swojej praktyki. Znacznie bardziej prawdopodobne jest, że ostateczny cel samorealizacji osiągną ci praktykujący, którzy rozumieją subtelne interakcje ciała, mowy (energii) i umysłu”.

Tenzin Wangyal Rinpocze 

 

Informacje organizacyjne:

Miejsce kursu:

Bobrowa 29A, 16-060 Zabłudów

Dojazd własnym samochodem, bądź samochodem z innymi uczestnikami z Białegostoku – kontakt w sprawie dojazdu z organizatorem. 

Kontakt w sprawach organizacyjnych: 601 988 108

Program kursu:

piątek

11:00 – 12:30

13:00 – 14:30

17:00 – 18:15

sobota

09:00 – 10:30

11:00 – 12:30

15:00 – 16:30

17:00 – 18:15

niedziela

09:00 – 10:30

11:00 – 12:30

15:00 – 16:30

17:00 – 18:00

Dodatkowe sesje praktyki dla chętnych:

piątek

20:00 – 20:45

sobota

06:30 – 07:15,

20:00 – 20:45

niedziela

06:30 – 07:15

Opłata za kurs – 230 zł.

Nocleg:

W domu (8 miejsc) – 60 zł za dobę.

Na sali 6 – 8 osób – 25 zł ze swoim posłaniem (karimata+śpiwór) za dobę.

Namiot (we własnym zakresie) 15 zł od osoby za dobę.

Posiłki:

Śniadanie 10 zł

Obiad: 30 zł

Kolacja 10 zł

W tym kawa, herbata etc.

Należy zabrać ze sobą ręcznik.

Translate »