Jarosław Kotas

Na ścieżkę Bonu wkroczył w 2002 roku, po spotkaniu swojego Nauczyciela, Tenzina Wangyala Rinpocze, za którym nieprzerwanie podąża do dziś i nie zamierza tego zmieniać w przyszłości. W ciągu 15 lat praktyki otrzymał wiele nauk i bardzo ważne dla kultywacji praktyk Dzogczen, inicjacje. Czuje związek przede wszystkim z nieprzerwanym przekazem ustnym Zhang Zhung Nyan Gyud i Sierab Cziammą. A spośród Nauczycieli z Jego Eminencją Loponem Tenzinem Namdakiem Yongdzinem Rinpocze i Tenzinem Wangyalem Rinpocze.

Oprócz tych dwóch wybitnych lamów, nauki otrzymał od: Khenpo Tonpy Yungdrunga Rinpocze, Czongtula Rinpocze, Nyimy Dakpy Rinpocze, Jego Świątobliwości Lungtoka Tenpi Nyimy Rinpocze, Menri Lopona Trinleya Nyimy Rinpocze oraz Alexa Chaoul Reicha i wielu gesze z tradycji Yungdrung Bon.

Żyje i praktykuje we Wrocławiu, gdzie jest zatrudniony jako adiunkt w Instytucie Studiów Międzynarodowych na Uniwersytecie Wrocławskim. W roku 1997, na Uniwersytecie Jagiellońskim otrzymał tytuł doktora prawa międzynarodowego publicznego.
W dziedzinie spraw światowych, kibic speedwaya i zagorzały fan muzyki roots reggae.
Od 5 lat, oprócz funkcji instruktora w Ligmincha Polska, pełni też funkcję tłumacza. W styczniu 2014 roku ukończył 50 lat i żywi nadzieję na pogłębianie swojego związku z bonem do końca życia.

Translate »