Khenpo Nyima Dhondup

Event details

  • sobota | 10 czerwca 2023 to niedziela | 11 czerwca 2023
  • 10:00

Khenpo Nyima Dhondup Rinpocze

Nauki i inicjacja mantry Sa Le Ö
10-11 czerwca 2023,  Kraków

W dniach 10-11 czerwca 2023 w naszym krakowskim ośrodku nauk i inicjacji mantry Sa Le Ö udzieli Khenpo Nyima Dhondup, Opat Szkoły Dialektycznej Bön klasztoru Menri. Asystować będzie mu Geshe Gyatso.

Mantra Sa Le Ö jest jedną z trzech esencjonalnych mantr tradycji Yungdrung Bön w sposób szczególny związaną z poglądem dzogczen. Każda z jej sylab niesie konkretne znaczenie i energię. Ostatecznie prowadzi do rozpoznania Natury Umysłu. Recytację tej mantry zaleca się jako wsparcie dla praktykujących ułatwiające to rozpoznanie.

Biografia Rinpocze: Menri Shedrup Khenpo Geshe Nyima Dhondup Rinpocze (Bön) jest opatem Szkoły Dialektycznej Bön w klasztorze Menri w Dolanji w Indiach. Urodził się w 1978 roku w Delhi, w Indiach. Jego imię, Tsering Dhondup, nadał mu Tsondue Rinpocze, jeden z największych mistrzów Bön XX wieku. Po ukończeniu ponad piętnastoletnich studiów sutry, tantry, dzogczen oraz pięciu głównych i pomniejszych nauk tradycji Bön, Nyima Rinpocze wiosną 2006 roku uzyskał stopień gesze. W 2008 roku Rinpocze został intronizowany jako Menri Shedrup Lopon, główny mistrz Szkoły Dialektycznej Bön w klasztorze Menri, gdzie naucza od ponad 15 lat. W lutym 2012 roku został intronizowany jako Menri Shedrup Khenpo, opat Szkoły Dialektycznej Bön. Rinpocze wystąpił jako prelegent na wielu ważnych konferencjach poświęconych Bön i buddyzmowi. Jest autorem trzech książek obejmujących główne nauki filozoficzne Bön, a także kilku artykułów do Bon-sGo, czasopisma klasztoru Menri w Indiach oraz publikacji na tybetańskiej witrynie internetowej Himalayan Bön w Tybecie. Podjął dodatkowe obowiązki jako sekretarz generalny Rady Zarządzającej Klasztoru Menri, a od 2011 roku jako dyrektor oficjalnej strony internetowej Menri, www.theyungdrungbon.com. W 2014 roku odwiedził Tybet i udzielił błogosławieństw wielu wyznawcom i praktykującym Bön.

Dokładny program wkrótce.

Adres: Stradomska 17/4,  Kraków.

Kontakt: majik.trance@gmail.com

Sugerowana darowizna: 250 PLN

Wpłaty można dokonać na miejscu lub na konto (w tytule proszę wpisać: „Darowizna na rzecz kultu religijnego Krakow Czerwiec Sa Le O”):

Ligmincha Polska, Al. Huberta 4, 08-470 Wilga
BANK PEKAO SA O/Warszawa
77 1240 5963 1111 0000 4796 7584

Można wpłacać także poprzez paypal: https://ligmincha.pl/polska/darowizny/

Translate »